Hakkımızda

Hakkımızda


   

                                       YUNUS  DALIŞ  MERKEZİ  ANTALYA

 

 C.M.A.S. Dünya sualtı aktiviteleri konfederasyonu üyesi olan ülkelerdeki sportif dalışı standart hale getirmek ve daha da geliştirmek  amacıyla bugün 5 kıtada 144 devlette  temsil edilen bir dünya devidir. Bu nedenle verdiğimiz bröveler uluslararası geçerliliğe sahiptir. Bu kuruluş binlerce dalış merkezini ve milyonlarca dalıcıyı bünyesinde barındırmaktadır.  

   C.M.A.S  Sportif,teknik.bilimsel, tıbbi ve kültür aktivitelerinde hiçbir dini, dili politik sosyal ve ırksal ayırım yapmaksızın herkese açıktır. Bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan C.M.A.S.  kendini bütün dünyada sualtı aktivitelerinin dengeli  gelişimine ve dalış eğitimlerinin koordinasyonuna adamıştır. C.M.A.S. ın geliri  UNESKO ve dünya olimpiyat komitesine aktarılmaktadır.    

    Yunus Dalış Merkezi Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak çalışan bir dalış merkezidir. Merkezimizin aktivite alanı yerli ve yabancı müşterilerin dalış sporları konusundaki taleplerini karşılamak olduğu gibi, yönetmelikler ve etik gereği toplumsal sorumluluk çerçevesinde özellikle.

   Sualtı sporlarını sevdirmek kıyı ve iç sular yönünden çok zengin olan ülkemizin sualtı doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtmak ve bu değerleri n korunabilmesi için gelecek kuşaklara gereken eğitim aktarımının yapılmasını sağlamaktır.

   Türkiye genelinde birçok dalış merkezi  sadece öğrenci yetiştirme yetkisine sahiptir..Biz Yunus Dalış Merkezi  olarak eğitmen yetiştirme yetkisine sahip  bir kuruluşuz.  Geleceğin teminatı olan hocalarımızın sayılarını her yıl açacağımız kurslarla arttırmaya devam edeceğiz.               

   Üç yıldız C.M.A.S. eğitmenlerin nezaretinde sağlam bir temel eğitim ve kaliteli scuba  malzemesi ile dalışlarınızın güvencesi olmaya devam edeceğiz..Eğitimde materyal ekipmanda kalite öğretimde tecrübeyle mavi dünyaya atılan bu ilk adımda Antalya’nın sualtı güzelliklerini bizimle yaşayın.

Özgeçmiş:                                                                 

   1970 yılında nefesli dalışla başlayan merak   daha sonraki yıllarda scubayla tanışmama neden olmuştur..1980 yılında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun kurulmasıyla  eğitmenlik belgelerimiz  tamamlanmıştır.

   1990 yılında kurucusu olduğum Antalya Sualtı Sporları kulübünde kulüp eğitmenliğine getirildim. Kulübümüzün düzenlediği etkinliklerde sualtı dip temizlikleri geziler ve çevreci kuruluşlarla başlattığımız aktiviteler ise halen tarafımdan devam ettirilmektedir..

   1994 yılında Bingaziden kalkıp Romanyayı  bombaladıktan sonra isabet alarak Manavgat Dilkum da denize düşen Hadley.s Harem adlı B. 24 tipi Amerikan ağır bombardıman uçağının dipten yukarı çıkartılması çalışmalarına katıldım.6 haziran sabahı başlayıp 24 haziran günü biten  2 tonluk parçaların 24 metre derinden balon sistemiyle yüzeye çıkartılması işlemlerini  ekibimizle tamamladım.

 

   1997 yılı D.T.O. da sualtı komitesi yönetim kuruluna seçildim. Amacım Antalya da bir basınç odasının yapımını sağlamaktı. Daha sora  7198  sayılı meslek komiteleri yasasıyla ilgili ilkleri  yönetim kurulumuzda görüşmeye başladım..

   Sualtı komite başkanlığına getirildiğim dönemlerde İstanbul D.T.O.  odasına sunduğum raporda acenta turizm ve Tursab yönetmeliğiyle ilgili dalış okullarının genel sıkıntıları hakkında yeniden yapılanmanın şart olduğunu vurguladım. Bu raporun bir örneğinde Antalya il turizm müdürlüğüne verdim. Bakanlığa ulaştırılmasından sonra zaman içinde gerekli yasa değişiklikleri yapılmasını milletvekilleri aracılığıyla sağladık.

   Antalya da sahil güvenlik gurup komutanlığının kurulduğu günlerde ilk hava kompresörlerini kurup çalışma sistemleri hakkında eğitimler verdim. Deniz polisinin kurulduğu günlerde ilk eğitimlerini tamamladım.

   2011 yılı mart ayında 6 ilin valiliğinden gelen arama kurtarma görevlisi sivil savunma uzmanlarının 1 yıldız Eğitmen kurslarını tamamladım. Uzun zamandır İstanbul da yapılan bu kurslar Türkiye de ilk defa Antalya da  yapılmıştır..

   2012 martında bir ve iki yıldız eğitmen kurslarımızı tekrar  açmış bulunmaktayım. Bu kursumuzda 81 ilin valiliklerine tebliğ edilmiş ilgili sivil savunma uzmanlarına duyurulmuştur….

   Bugüne kadar Türkiye genelinde binlerce öğrenciye kurs verdim. Bunların içerisinde bilinen pek çok işadamı, kamu kurum ve personeli prof doktor avukat bankacı polis askeriye mensubu örgencilerim oldu.

    Ekipman kalitesi dünya standartlarının üstündedir. Maliyeti %200 arttıran ancak can güvenliği için büyük önem taşıyan ve dalışın kalitesini yükselten bu hizmet bizim farkımızdır.

    Ekipmanda kalite, eğitimde materyal, öğretimde tecribe ve yılların deneyimli üç yıldız eğitmenlerinin eşliğinde kurucusu olduğum Antalya Sualtı Sporları Kulübünde Yunus Dalış Merkezi olarak yaklaşık otuz yıldır hizmet vermekteyiz.

                                                                                                                    Saygılarımla.

 

 

Adres:  Yunus Dalış Merkezi Konyaaltı

Beachpark  Üst Geçit No: 5-6 ANTALYA                                                                                 3 Yıldız Eğitmen     

Gsm: M.Cumhur TUĞ 0 554 589 03 62                                                                              Mehmet Cumhur TUĞ

Gsm: Alim TUĞ 0 5416085863

 

 

 

Copyright © 2013 Reklam Asya Web Tasarım Hizmetleri